AHD Kamera ile IP Kamera Arasındaki Fark

AHD Kamera ile IP Kamera Arasındaki Fark

Kamera denilince akıllara güvenlik gelmektedir. Güvenlik kameraları ise insanların hayatları için maddi ve manevi önem taşımaktadır. Bundan dolayı güvenlik kameraları yaşamlarının bir parçası olmuştur. Günümüzde oldukça önem kazanmıştır. İnternet’e sahip olan herkes için kamera sistemi uzaktan erişim aracılığı ile oturdukları yerden değil bulundukları yerden idare etme imkanına sahip olurlar. Güvenlik kamera sistemleri günümüzde farklı amaçlar için kullanılmaktadır. Bu amaçlar doğrultusunda IP ve AHD kamera sistemleri kullanılmaktadır.Peki bu kameralar nedir?

AHD Kamera mı Yoksa IP Kamera mı

IP kameralar ve AHD kameralar arasında nasıl seçim yapılır? Ağ kamera sistemleri esnek ve ölçeklenebilir olduğundan, birçok kişi IP kameraları tercih eder. AHD video gözetim sistemi (CCTV) ile ilgili problem, kapalı bir devre olmalarıdır. Bu, her şeyin sabit ve ölçeklendirilmesi zor olduğu anlamına gelir.Bu nedenle AHD kameralarını değil, IP kameraları seçmek önemlidir. IP kameralar ağa bağlanabilir ve ihtiyacınız olan herhangi bir kurulumu kolayca büyütebilmenizi ve ölçekleyebilmenizi sağlar. Zaman geçtikçe daha fazla kamera eklemeniz gerektiğinde, kameraları mevcut kablolu veya kablosuz ağa bağlayabilirsiniz ve herhangi bir değişiklik veya güncelleme yoktur. Birkaç sebeple birlikte neden IP Kameraları seçmelisiniz anlatalım.

Dijital sistem

Analog kameraların aksine ham analog veri iletimi, IP kameraların herhangi bir ağ cihazı tarafından alınabilen dijital video sinyalini çıkarır. Kullanıcılar web tarayıcıları, akıllı telefon ve tabletleri özel bir gözlem sistemine veya DVR’ye ihtiyaç duymadan doğrudan kullanabilirler. Video sıkıştırma olmadan, video daha fazla video kodlaması yapılmadan bu cihazlara kaydedilebilir.

Güvenlik ve gizlilik

Bir analog kamera kullanarak, video sinyali herhangi bir şifreleme veya kimlik doğrulama olmaksızın kablo üzerinden taşınır. Bu şekilde, herkes videoya dokunabilir veya daha kötüsü, başka bir video sinyali ile kameradan sinyali değiştirebilir. IP kamera, görülemeyecek veya değiştirilemediğinden emin olmak için ağ üzerinden gönderilen videoyu şifreleyebilir.

Daha az kablolama

IP kameralar, IP kamera PoE’yi destekliyorsa, ses, video ve kontrol sinyalini aynı anda iletmek için WiFi veya Ethernet ağını kullanabilir, güç kaynağı Ethernet kablosu üzerinden iletilebilir. Öte yandan, analog kameralarda kablo sadece video verilerini iletebilir. Ses, Güç ve Kontrol sinyalleri farklı kablolar üzerinden taşınmalıdır. IP kameralar WiFi’yi destekliyorsa, kullanıcılar Ethernet kablolarını kullanmadan bir kablosuz kamera sistemini kolayca kurabilir. Görünüşe göre, IP kamera sisteminin kurulumu geleneksel analog CCTV sisteminden daha kolaydır.

Ürünlerimiz

İp Kameralar

Ahd Kamerlar

İLETİŞİM

ADRES

Yenice Mah. 184. Sok. M.Ali Artuk Apt. No:2 Kırşehir

TEL

0850 888 40 01
0386 214 40 00

SOSYAL MEDYA

BİZİ TAKİP EDİN

facebookinstagram

E-POSTA

email